Magyarorszáááág
Nem igazán szívesen megyek én bele abba, hogy a Szeretem Magyarországot klubnak van-e értelme vagy nincs. Annyi bizonyos, hogy többségében általam és remélem, nagyon sokak által kedvelt "jófejek" hoztak össze egy kvázi népfrontot, am felül akar emelkedni a pártpolitikán. Csakhogy az első nagyszabású akció egy kicsit balul sült el, szó szerint: mintha egy kicsit a fennálló felé kacsintanának a jófejek azzal a képeslapkampánnyal, aminek célja a társadalmi konszolidáció megerősítése. Nem beszélve az itt látható - szerintem giccses - videóról, ahol a magyar zenei krém -, számomra egyébként teljesen érdektelen előadókkal - sorakozik fel kiegészülve a showbiznisz által beszippantott Ruzsa Magdival és Csipával (Hooligans), a többiek mind tagjai a belterjes zenei elitnek Bródytól Charlie-n, Keresztes Ildikón, Somlón át egészen Zoránig.
Nem igazán szívesen megyek én bele abba, hogy a Szeretem Magyarországot
klubnak van-e értelme vagy nincs. Annyi bizonyos, hogy többségében
általam és remélem, nagyon sokak által kedvelt "jófejek" hoztak össze
egy kvázi népfrontot, am felül akar emelkedni a pártpolitikán. Csakhogy
az első nagyszabású akció egy kicsit balul sült el, szó szerint: mintha
egy kicsit a fennálló felé kacsintanának a jófejek azzal a
képeslapkampánnyal, aminek célja a társadalmi konszolidáció
megerősítése. Nem beszélve az itt látható - szerintem giccses -
videóról, ahol a magyar zenei krém -, számomra egyébként teljesen
érdektelen előadókkal - sorakozik fel kiegészülve a showbiznisz által
beszippantott Ruzsa Magdival és Csipával (Hooligans), a többiek mind
tagjai a belterjes zenei elitnek Bródytól Charlie-n, Keresztes Ildikón,
Somlón át egészen Zoránig.
Öten azonban nem kértek ebből a kampányból, nagyon helyesen, hiszen a konszolidációnál is fontosabb elv a demokrácia és a jogállamiság, azaz, ahogy az egyik kilépő, Schiffer András fogalmaz: Az eredeti kezdeményezés - tehát egy klubféle a párbeszédre - egy nemes gondolat. Az őszödi beszéd, majd és főleg a X.23.-i rendőri fellépés kapcsán azonban nincs mód a mismásolásra. Ráadásul a "békés többség" kontra "békétlen kisebbség" szembeállítás túlságosan egybecseng az elmúlt két hónap kormányzati kommunikációs irányával.
A további kilépők: Lovasi András, Brády Márton, Dénes Balázs és Szombathy Pál - ez utóbbi különösen kedves meglepetés számomra, én azt gondoltam, hogy a Magyar Hírlap exfőszerkesztője, a Magyar ATV korábbi fapados műsorainak vezetője a szoclib értelmiséghez tartozik - lám, lám, hiába küszködöm ellene, én is hajlamos vagyok a skatulyázásra...