Médiaközi átjárás
Igazi médiaközi projekt van kialakulóban, vagyis a meglévő lehetőségeket most kezdjük kiaknázni a cégnél. Néhány hete a Beol csinálja a megyei hírlap Beol-oldalát (egy kiadó vagyunk ugyanis a viszony kb. olyan mint a Népszabadság és a NOL kapcsolata, vagy még inkább a Világgazdaság és a VG.hu). Ennek a célja alapvetően, hogy a print olvasóközönség körében népszerűsítsük a portált, persze értelmes tartalommal megtöltve. Az alapkoncepciót elég nehéz volt meghatározni, végül úgy határoztunk, hogy elrugaszkodunk a tizen-huszonéves diszkópatkányoktól - sajnos a többség szerint a Beol rájuk van pozicionálva, holott valójában a teljes internethasználó populációhoz szeretnénk szólni, annál is inkább, mivel a helyi hirdetési piac szemében a 18-49-es kereskedelmi célcsoport a hasznos, a már említett partyifjúság a multiknak érdekes, ők pedig nem itten hirdetnek.
Igazi médiaközi projekt van kialakulóban, vagyis a meglévő lehetőségeket most kezdjük kiaknázni a cégnél. Néhány hete a Beol csinálja a megyei hírlap Beol-oldalát (egy kiadó vagyunk ugyanis a viszony kb. olyan mint a Népszabadság és a NOL kapcsolata, vagy még inkább a Világgazdaság és a VG.hu). Ennek a célja alapvetően, hogy a print olvasóközönség körében népszerűsítsük a portált, persze értelmes tartalommal megtöltve. Az alapkoncepciót elég nehéz volt meghatározni, végül úgy határoztunk, hogy elrugaszkodunk a tizen-huszonéves diszkópatkányoktól - sajnos a többség szerint a Beol rájuk van pozicionálva, holott valójában a teljes internethasználó populációhoz szeretnénk szólni, annál is inkább, mivel a helyi hirdetési piac szemében a 18-49-es kereskedelmi célcsoport a hasznos, a már említett partyifjúság a multiknak érdekes, ők pedig nem itten hirdetnek.Szóval úgy határoztunk, hogy a fő irány a egy kis high-tech bulvár lesz, ha szabad így fogalmazni, vagy helyesebben: információtechnológia közérthetően, olyanok számára is érdekesen, akik láttak már egeret ugyan, de nem mozognak magabiztosan a hálón, tudják, hogy ki az a Bill Gates, de el kell magyarázni nekik, mi az a Linux. A másik vonal pedig azon kulturális és egyéb értékek felvonultatása, amelyeket mi is fontosnak tartunk, s reményeink szerint olvasóink nagyobb része is: tehát elsősorban az underground kultúra, ezen túl pedig olyan értékek, mint a környezetvédelem, a társadalmi szolidaritás, a szabad verseny (még ha ez látszólag ellentmond is egymásnak), az átlatható közélet, a modern, nyílt társadalom, stb.
Ennek megfelelően négy téma került a ma megjelent lapba: Steve Jobs a múlt héten megkezdett it-guru sorozat folytatásaként (na, ki volt az első? Hát Bill Gates), cikk A Kutya Vacsorája zenekarról (melynek egyik tagja békéscsabai jó barátunk, Köles István Jr.), valamint egy válogatás az egészségügyi cikkek kommentjeiből és az aktuális heti Beolvashow. (De volt már az elmúlt hetekben blogszemle, blogtémájú elemzés, városilegenda-vadászat, miegymás).
A négyből két anyag kifezetten a lapba készült, kettőt a netről szedtünk le - ezek nyilván tovább em fokozhatók, ezeket kénytelen voltam bezsúfolni a papírújság karakterszámolási, címadási és egyéb dizájnolási börtönébe. Nem úgy a Jobs- és a zenei témájú cikket, ezek igazi élete ugyanis a neten kezdődött el, hiszen ezekhez hozzá lehet szólni, linkek vezetnek róluk máshová, podcast, videó színesíti a megértést, illetve az elmélyedést.
Jó, nem itt és most lett felfedezve a jövő médiája, nagyjából ugyanis így néz majd ki a dolog, beleértve a papírújságot is, még hogyha az tovább veszít a jelentőségéből, azonban most kaptuk el először igazán a fílingjét ennek az átjárhatósági dolognak és reményeim szerint azok a kollégák, akik egyelőre a print oldalról dolgoznak be nekünk, ezen keresztül éreztek rá, hogy miről is van itten szó.