Cseh Tamás nevében oszt pénzt a kormány a zenészeknek
Százmilliók a könnyűzenére (Quart.hu)
Cseh Tamás Program elnevezéssel új könnyűzenei programot indít a Nemzeti Kulturális Alap (NKA), amely idén 400 millió, majd a következő két évben legalább 100-100 millió forintot fordít a projektre a befolyó üres adathordozói díjakból.
Erre leszek én nagyon kíváncsi, merthogy az alapelv nagyon szép, bár szépséghibája, hogy ez már az egyszer elvett pénzből származik, amit korábban a szerzők közt oszt szét az Artisjus - azaz lényegében egyik kezével elveszi, majd újraosztja és még veri a mellét, hogy milyen jó srác.
Amiben biztos vagyok, hogy például a hétköznaPI CSAlódások biztos nem kap támogatást. Amitől tartok, mások sem nagyon, akik nem Ákos, Demjén és Pataky Attila köpönyegében bazseválnak a NER nagyobb dicsőségéért. Bár hangsúlyozom, az elkötelezett művészek közt is van rengeteg kiválóság, én például a Ghymest nem tudom megutálni Fidesz-függősége ellenére sem, máig azt mondom, hogy az elmúlt ötven év egyik legzseniálisabb magyar lemeze a Smaragdváros.
És persze egy csomó Cseh Tamás-album... Nem tudom, miért kellett az ő nevét kisajátítani, még hogyha a családnak és az emlékalapítványnak ezzel nincs is semmi baja. Cseh Tamás egy ikon, és maradjon is az, mert akkor mi lesz, ha a nevét valamilyen kínos összefüggésben kell emlegetni?
Frissítés:
Ulbert Zoli e téma kapcsán tette ki a Facebook-megosztásomhoz 2010-ben írt versét, íme:
Jönnek és csetamásoznak:
Jönnek és csetamásoznak,
Jönnek és csetamásoznak,
Politikus férgek,
Szánalmas véglények
Jönnek és csetamásoznak.
Jönnek és csetamáskodnak,
Jönnek és csetamáskodnak,
Celebek, vigécek,
Vásári heréltek
Jönnek és csetamáskodnak.
Jönnek és nyalják a seggét,
Egy halottnak nyalják a seggét,
Modoros szónokok,
Tömjénes balfaszok
Egy halottnak nyalják a seggét.
Mártóznak sűrűn a névben,
Ismertem én is őt, kérem!
Nagyszerű ember volt,
Hú de kár, hogy megholt!
Mártóznak ebben a névben.
Jönnek és csetamásoznak,
Jönnek és csetamásoznak,
Celebek, vigécek,
Vásári heréltek
Jönnek és csetamásoznak.
2010