Csak ül és nyomogatja a telefonját
Ugye, milyen gyakori kifakadás? Személyes beszélgetések során, Facebookon, vezércikkekben fakadnak ki emberek, amiért mások - főleg fiatalok - bamba bámészkodás helyett a zsebükben lakó, az elmúlt években személyes segítőjükké vált eszközt, az okostelefont használják. A kritikusok közt nem csak a technológiától idegenkedő, arról a bizonyos gyorsvonatról lemaradó honfitársaink vannak, hanem az azt aktívan használók is, amikor éppen bölcsészkedvük támad.
Ülünk a vonaton, buszon, villamoson és metrón, tízből kilenc ember a telefonját nézi - mondja egyikük, a másik hozzáteszi: az egyik munkahely dohányzóhelyén mindenki a mobilján lóg, míg a harmadik azt posztolja a Facebookon - a telójáról, persze -, hogy micsoda bunkó emberek ...

Kettős teszt volt az alábbi: egyrészt megnéztem, az új adminon átjön-e az e-mailről küldött blogbejegyzés, másrészt hogy új telóm - Motorola L7 - e-mail kliense normálisan, biztonsággal átküldi-e a megadott speciális címre az üzenetet. A kísérlet sikerült a jelek szerint, bár kíváncsiságból egy képecskét is csatoltam, ami azonban nem került fel - talán majd nemsokára ezt is lehetővé teszi a rendszer. ...